Savukārt jau mūsdienās šī diena vieniem ir pavisam intīma divvientulības diena, citiem diezgan komerciāla un skaļa diena. Un nav ko brīnīties, jo gan vienu gan otru variantu mūsu patērētāju sabiedrībā reklamē uz nebēdu un piedāvātās iespējas kā, ko un kur darīt šajā dienā- ir bezgalīgas!

Mūsdienās vispopulārākā un aktīvāk atzīmēta tā tiek Amerikā, Kanādā, Meksikā, Apvienotajā Karalistā un Francijā.


Lielbritānijā to sāka svinēt ap 17. gs., jau 18 gs. vidū daudzi iemīlējušies “balodīši” apmainījās ar roku rakstītām Valentīndienas zīmītēm. Savukārt jau 19.gs parādījās pirmās printētās apsveikuma kartiņas,  kas nu jau mūsu laikos ir tik sagatavotas, ka pašam atliek vien uzrakstīt tikai adresātu.

Amerikā šo svētku attīstība ir visai līdzīga. Tur par „valentīndienas māti” tiek dēvēta Estere A. Hovlanda, kas pirmā sāka vairumā tirgot Valentīndienas apsveikumus jau  1840.gadā. Mūdienās šī svētku diena ieņem otro vietu pēc Ziemassvētkiem- tieši izsūtīto pastkartīšu skaita ziņā! Valentīndienā apsveikumu kartiņas tiek izsūtītas ap 1 bilionu!!! Ziemassvētkos šis skaits ir ap 2.6 bilioni.

Latvijā šos svētkus atzīmē salīdzinoši nesen un to tradīcijas vairāk saistās ar iemīlējušos pārīšu dienu, kas viens otram dāvā kādu sirsnīgu un mīļu pārsteigumu. Lielāka atsaucība šo svētku svinēšanā ir tieši skolas vecuma un studentu gados esošajiem indivīdiem. Viņi paši organizē mācību iestādēs Valentīndienas Pasta pakalpojumus, kur savstarpēji sūta apsveikuma kartiņas vai slepenas Mīlestības vēstules. :) Dažās  vietās tiek organizēti skaituma konkursi vai vienkārši vakara pasākumi ar šo sirsnīgo Mīlestības tēmu un virsnoti.

Savukārt pieaugušie un vecāka gada gājuma cilvēki šo svētku būtību un nepieciešamīgu uzskata par lieku.. Taču lai vai kā Latvijā šo svētku kultu uztur arī visa patērētāju sabiedrība un arī visas tirdzniecības vietas, kas dekorē savas telpas ar Valentīndienai raksturīgām dekorācijām un piedāvā preces, kas tieši saistās ar šiem svētkiem. Vienas no populārākajām dāvanām šajā dienā ir tieši šokolādes konfektes un dažādi citi šokolādes izstrādājumi – iespējams tieši to īpašību dēļ. Par to jau nakamajā rakstā! ;)

Labi vai slikti – tas katra paša ziņā izvēlēties!

Mēs jau sakām, ka visi svētki ir labi un svinami, jo esam par visas dzīves svinēšanu un to ka katru dienu ir kāds lielāks vai mazāks iemesls to nosvinēt! Un priecājamies, ka arī Latvijā svētku dienas arvien aktīvāk tiek svinētas – gan tās, kas no mūsu senčiem aizsāktas, gan tās, ko pieņemts starptautiski atzīmēt!

izmantotie avoti history.com, foto …