Ir vairāki varianti, kā paziņot apkārtējiem par jūsu nodomu mīt gredzenus. Viens no tiem ir jau gana laicīgi, pat gadu pirms, izsūtīt viesiem elektronisku atklātnīti, kur lūdz rezervēt jūsu izvēlēto datumu, skaistajam notikumam. Otrs un plašāk izplatītais ir ielūgums.

Protams, Tu vari arī izmantot abus, jo īpaši, ja izvēlētais datums var pārklāties ar kādiem citiem notikumiem! Taču ielūgums ir tas formāts, kurā tad nododam cilvēkiem informāciju par gaidāmo notikumu. Šobrīd ir tik daudz iespēju, ideju un variāciju, kādi tie var būt, tāpēc es dalos ar dažiem vērtīgiem soļiem to radīšanas procesā.

Ar ko sākt?

Izvēlies, kas Tev ir nozīmīgi – vizuālais izskats vai vēstījums tā iekšienē! Attiecīgi pēc tā arī risināsies tam sekojošie soļi vai dizainu pielāgosi teksta apjomam, vai tekstu dizainam.

Ja izvēlējies par labu tekstam un saturam, tad pamata informācijai, kam jābūt ielūgumā ir sekojoša:

 • Uzruna, kam ielūgums adresēts (uzrunas formā, piemēram, Anna un Jāni!)
 • Datums un laiks
 • Vieta, kur notiks ceremonija (gan nosaukums, gan arī adrese)
 • Ja plānota saviesīgā daļa, tad vieta un laiks – no cikiem tur var ierasties. Šīs vietas adrese un, ja nepieciešams, arī karte, kuru var pievienot papildus arī organizatoriskajā informācijā, vai izdalīt atsevišķi pēc ceremonijas.
 • Jūsu paraksts

Ja vēlaties papildiniet to ar kādu Jums tuvu citātu, dzejas rindu, vai pašu radītu vārdu pērli!! Varbūt tie ir kādas dziesmas vārdi, kas ataino jūsu sajūtas vai satikšanos, vai uzbur ainiņu, uz kuru tiecaties!..

Informācija kāzu ielūgumā

Taču ne reti ir arī tā, ka saistībā ar kāzām, ierašanos un svinībām ir nepieciešams pievienot arī citu organizatoriska rakstura informāciju, tāpēc arī parunāsim par to!

 • Šeit var būt informācija par svinību vietas atrašanu, karte vai citas norādes.
 • Šeit var būt informācija vai vēlaties vai nē, ka kāds pievienojas jūsu pēcceremonijas izbraucienā.
 • Kā arī informācija par paredzētajām aktivitātēm viesiem, ja starplaiks starp ceremoniju un svinību laiku ir liels (tā var būt kāda orientēšanās spēle, vai kāds cits uzdevums kāzu viesiem).
 • Tā var būt informācija par to, kādā krāsā vēlaties saņemt ziedus vai kāds ir vēlamais dāvanu formāts.
 • Vēl var minēt arī jūsu vedēju vārdus un kontaktu, uz kuru var sazināties, ja rodas kādi jautājumi.
 • Kā arī lūgums atbildēt par savu ierašano līdz konkrētam datumam, un attiecīgi vai norādīt e-pasta adresi vai telefona nummuru, uz kuru šo atbildi sūtīt.
 • Ja viesis tiek aicināts tikai uz ceremoniju, tad atbilde par ierašanos nav jāprasa.
 • Ja jūsu kāzām ir kāda īpaša tematika arī to var pievienot šajā organizatoriskā rakstura informācijā.

Savukārt, ja šī informācija ir gana apjomīga un Jums gribas to visu pasniegt vēl interesantāk, tad ir vērts padomāt par jūsu kāzu notikuma mājaslapas izveidi, kurā  arī var pievienot un apskatīt tajā tapušās fotogrāfijas un piedzīvoto!

Etiķete mums diktē, ka ielūgumiem jābūt pie adresātiem vismaz trīs nedēļas pirms kāzām. Ja viesu sarakstā ir viesi, kas dzīvo ārpus valsts, sūtiet ielūgumus maksimāli ātri, lai viņi pagūtu ieplānot braucienu, rezervēt biļetes utt.

Tava izvēle

Ja izvēlējies par labu dizainam un vizuālajam ielūguma tēlam, tad ņem vērā, ka var gadīties, ka visu vēlamo tekstu tur nesatilpināsi…, taču arī tā nav liela bēda, jo to var koriģēt ar kabatiņu ielūgumā, vai izmantot kādu papildus lapiņu, ko pievienot ielūgumam. Tikai būs vairāk jāpadarbina radošais prāts un idejas, kā realizēt visu, ko vēlies!

Dizaina iespējas, varianti un vietas, kur iedvesmoties tagad ir tik daudz, un katram sava rozīnīte, tāpēc tie lai paliek katra paša gaumes ziņā! Tāpat arī to izgatavošanas iespējas – gan rokām darināti, gan iespiesti tipogrāfijā, gan arī veikalā pirkti vai pasūtīti internetā, vai pat pašu gatavoti…visi tie ir un būs labi, jo tieši tādus izvēlaties jūs savam notikumam!

Pievērsiet uzmanību arī tam, ka ar to kāds izskatās jūsu kāzu ielūgums, jūs radāt saņēmējos asociāciju par gaidāmo notikumu, par izvēlētajām krāsā, par stilu, patiesībā par visu to, ko un kā jūs vēlaties. (Piemēram, ja jums ir paredzēta svinīgā daļa kādā no pilīm, tad varbūt askētisks ar linu diegu vai eko papīra ielūgums īsti neiederēsies…) Pirms izvēlies, atceries par visu kopējo noskaņu!

Manuprāt, pats galvenais šajā visā esat jūs paši – viss pārējais ir tikai dekorācijas!

©Svinamdiena