Mūsdienās visai bieži dzirdēts vārdu salikums: “man jāiet ciemos – nezinu , ko dāvināt!” Nu tad lūk – mēs kā svinību meistari, protams, esam arī pazīstami ar šo augstāk minēto vārdu salikumu! Un mums tam atbildē ir pavisam vienkārša recepte! ;)

Visupirms ir nepieciešams iekšējs miers un uzmanības fokuss konkrētajam gadījumam, notikumam vai cilvēkam! Kad tas ir iegūts, tad varam sākt iegrimt pārdomās, idejās un brīnumainājā, iedvesmojošajā dāvanu pasaulē!

Izvēloties dāvanu kādam konkrētam cilvēkam vienmēr ir svarīgi aizdomāties un uzdot jautājumus un atbildēt – tā mēs izveidojam šā cilvēka tēlu un pat varam iejusties šā cilvēka ādā. Attiecīgi no tā izriet, ka mēs iztēlojamies sevi par viņu un iztēlojamies, ko varam gribēt dāvanā!

Kas ir viņa intereses un hobiji, kāds viņš ir pēc rakstura, kā uztver dzīvi, kādas ir cilvēka vērtības un dzivesstils. Izvērtēt, kurai viņa dzīves sfērai vēlies davāt savu ieguldījumu! Kad tiec skaidrībā ar šī cilvēka raksturu un dzīvesstilu pavisam noteikti sajutīsi, ko vēlies viņam uzdāvināt. Tam nav pat tuvu jābūt saistītam ar viņa interesēm, hobijiem vai dzīvesstilu. Jo Tu tak vari šim cilvēkam uzdāvināt pavisam kādu jaunu pieredzi vai jaunu iespēju paskatīties uz lietām savādāk. Tāpēc izvēloties dāvanas – esi drosmīgs un tici tam, ko saka tavas sajūtas!

Izvēloties dāvanu kādam dzīves notikumam – kāzām, kristībā, sālsmaizei un citiem, ir jau mazliet vienkāršāk veikt izvēli. Taču ne reti mūsdienās cilvēki nobīstās, kad pienāk brīdis izvēlēties dāvanu – un visbiežāk rezultātā uzdāvina kāda veikala vai tirdzniecības centra dāvanu karti. Kas ne vienmēr sniedz šo dāvanas dāvināšanas un saņemšanas brīnumaino gandarījumu! Protams situāciju un izvēli krietni vieglāku padarītu tas, ja piemēram, dāvanas saņēmēji būtu izziņojuši kādu nepieciešamo vai vēlamo dāvanu sarakstu – tad tik atliek izvēlēties no tā savām iespējām vispiemērotāko.. Taču ne vienmēr paši saņēmēji zina, ko paši vēlās, tad nu atkal sanāk iedarbināt savu fantāziju un analītisko spēju, pieejot situācijai šādos gadījumos pavisam praktiski – Kas jau ir, kas vēl nav, ko visbiežāk paši sev nekad nenopirktu!

Taču neskatoties uz visiem iepriekš minētajiem noteikumiem – pats svarīgākais ir izvēlēties un dāvināt dāvanu no sirds!

Kā mana mamma man reiz teica: “Dāvini dāvanā otram to, ko pats vēlies saņemt un par ko pats būsi preicīgs, ja saņemsi!”