Šokolāde jau ir iemantojusi pamatoti svarīgu vietu jebkuru svētku svinībās, romatikas sfērā, kulinārijā un arī kosmētikā! Kā viens no galvenajiem elementiem tā ir tieši Valentīndienā!!! To dāvina gan masāžās, gan skaisti iesaiņotu kārbās, gan pievienotu klāt ziediem, gan arī arvien biežāk izvēlas to pagatavot mājās, kā daļu no Valentīndienas svētku kopīgas svinēšanas!

Tai piemīt un piedēvē dažādas īpašības, kas agrākos laikos pat tika aizliegtas un ar ko savu cīņu uzsāka pat “baznīca”. Tās sastāvā ir kalcijs, dzelzs un magnijs, un vairāki vitamīni: A, B1, C, D, E. Tāpat tā satur arī nedaudz teobromīna un kofeīna, kas sniedz baudas un laimes sajūtu, kā arī uzlabo garastāvokli. Šokolādi, jo īpaši tumšo, uzskata par vienu no spēcīgākajiem afrodīzijiem, kas rosina cilvēkos jutekliskumu un seksualitāti!..

Valentines-DayShoko

INTERESANTI FAKTI PAR ŠOKOLĀDI KASTĒS!

Laika posmā ap 1840tajiem gadiem Valentīndienas svinību burvība bija pārņēmusi jau visu angliski runājošo pasauli! Iemīlējušies cilvēki viens otru apbēra ar izsmalcinātām mīlestības dāvanām un smakli izstrādātām apsveikuma kartiņām un vēstulēm. Šis patiesi bija izteikti romantisks laiks, ko arī kultūras vēsturē apzīmē ar Romantismu.

Un šajā „trakojošās -mīlas” laikā parādījās Ričards Kadburijs – Britu šokolādes ražošanas ģimenes atvase, kas īpaši izcēlās ar radošu pieeju biznesam un  bija jau veicis zīmīgus uzlabojumus savā uzņēmumā, kā arī uzlabojis ražotās šokolādes kvalitāti. Viņš lieliski pamanīja un izmantoja arī dažādas mārketinga iespējas. Savu uzlaboto šokolādiviņš  sāka tirgot skaistās dekorētās, viņa paša radītās kādrbās. Tas bija aizsākuma solis uz sirds formas kastītēm ar rožu un kupidonu attēliem. Viņš gan nav patentējis šīs sirdsformas kārbas šokolādei, taču ir diezgan ticams, ka tieši viņš bija pirmais, kas ko tādu izgudroja un ražoja. Viņa radītās, kastes bija tik skaistas, ka tās izmantoja arī pēc tam kādu citu priekšmetu, piemēram, mīlestības vēstuļu glabāšanai. Šo kastīšu komplicētība un izsmalcinātība dizainā auga augumā līdz pat II pasaules karam. Taču līdz ar tā sākšanos Valentīndienas svinēšana pierimās.

Taču Kadburija kastes joprojām eksistē un daudzi tās uzskata par vērtīgu ģimenes mantojumu vai dārgu kolekcijas priekšmetu.

izmantotie avoti wikipedia, history.com