Tētis mums katram saistās ar savām konkrētām sajūtām un domām! Un tieši Tēvu diena ir tā diena, kad varam kādas izcelt, ko tētim pateikt un kā viņam šo dienu padarīt īpašu!

Tēvu dienas rašanās.

Salīdzinoši tuvā pagātnē šo dienu sākam visār atzīmēt – kā oficiāla svinamā diena tā LV noteikta jau 2009. gadā. Un mūsuprāt, tas ir ļoti jauki, jo māmiņas mēs apsveicam, sievietes un vīriešus arī apsveicam, tad nu tagad arī sveicam tētus!!! Tomēr gan 2011. gadā vēl 56% latvijas iedzīvotāju bija sveša šīs dienas svinēšana. Tad nu arī mēs svinībmeistari pieliekam savu artavu šīs dienas popularizēšanai un svinēšanai!

Pirmo reizi ideja par tēvu dienas svinēšanu radusies 1909. gadā ASV, kad kāda sieviete, kuru uzaudzinājis tēvs, vēlējusies, lai viņš uzzinātu, cik īpašs cilvēks bijis meitai. Jau 1910. gadā Vašingtonas štatā tika atzīmēta ”Tēva diena”, aizsākot tradīciju, kas gadu gaitā izplatījusies ASV, un nu jau līdzi parāvusi arī citas pasaules valstis.

Daļā valstu Tēvu dienu svin jūnija trešajā svētdienā, un  ir valstis, kur tēvus godina novembrī. Pie mums savukārt tā ir septembra otrā svētdiena, kad sumināt tētus!

Kā svinēt un ko dāvināt?

Pavisam droši varu teikt, ka katram no mums attiecības ar tēviem ir savdabīgas, kā arī meitenēm un puišiem tās ir atšķirīgas, jo arī tēvi attiecas pret meitam un dēliem citādāk. Un arī ļoti labi! Jo arī apsveikt un sagādāt prieku šajā dienā saviem Tētiem mēs varam pavisam dažādi.

Jo varbūt kāds Tēvs, kas bagāts ar vairākiem dēliem saņems pārsteiguma braucienu uz mežu peintbolu uzspēlēt vai ar kvadracikliem izvizināties.. tad tēvs, kas bagāts ar meitām var saņemt pavisam cita veida dāvanu, kas iespējams būtu pateicības un mīlestības izrādīšana par to, ka viņš ir devis drošības sajūtu savām princesēm un piepildījis tās ar uzticēšanās sajūtu apkārtējai pasaulei un arī citiem vīriešiem!

Mūsu ieteikums izvēloties dāvanu vai veidu, kā iepriecināt savu tēti, šajā viņa dienā – ir iedomāties sevi viņa vietā un saprast, kā Jūsu iedomātie pārsteigumi liktu viņam justies, un tad tik realizēt tos, kas rada prieku gan Jums, gan viņam!

Laimīgu Tēvu dienu!