Vārda diena ir skaista svētku diena ik vienam! Un mēs jo īpaši par to varam priecāties, jo ne visur pasaulē tā tiek svinēta. Es esmu svētku mīļotāja un varu svinēt arī vienkārši saulainu dienu, tad šogad, pienākot manai vārda dienai, sanāca aizdomāties par to svinēšanu un tradīcijām.

Vai esi pamanījis, ka ļoti bieži cilvēkiem, kad pajautā, kā svinēsi savu vārda dienu, par atbildi saņem –

“uz vārda dienām jau neaicina, kas atnāks ar to svinēšu!”

Vārda dienas svinības.

Jā – bija laiki, kad tiešām uz vārdadienas sumināšanu pie durvīm varēja atskanēt negaidīti zvani un ierasties arī kādi sen nesastapti cilvēki. No kurienes tas cēlies un kur tas pagaisis? Vai tas kādas paaudzes izdomāts un kādas citas atkal ierobežots.. tie ir tikai vispārīgi jautājumi par, ko var padomāt.. Taču šobrīd jau esam mēs, kas radam jaunas tradīcijas vai centīgi atdzīvinam senākas un aizmirsušās tradīcijas.

Viens ir skaidrs, ja gribas svinēt svētkus, tad tie ir jāorganizē! Ja ne pašama, tad ir nepieciešami atraktīvi draugi, kas rīko pārsteiguma ballītes, vai arī palīgos var ņemt svētku organizētājus, kas ar to nodarbojas regulāri!

Un nākamreiz, kad Tev jautā, kā svinēsi savu vārdadienu – izvērtē pie sevis, kā Tu gribi, palikt mājās viens, pavadīt vakaru tikai ar ģimeni vai tomēr svinīgi pačalot arī  ar jautājuma uzdevēju? …jo iespējams tieši viņš ir gatavs Tevi apciemot mājās un pavadīt kopā jauku svinīgu vakaru!

Izvēlies svinēt savus svētkus katru reizi, kad tie ir!!! Jo ne jau visiem šī laime svinēt vārda dienas ir dota – ir tautas, kurās šādu tradīciju nav!